in

“Clowns”, spectacol pentru copii şi nu numai

clowns-22-11-2015-by-jitariuc-alexandra-70-1

Centrul Cultural Județean Călărași invită toți copiii și părinții la piesa de teatru pentru copii “Clowns”. Piesa aparține Teatrului ”Ion Creangă” din București, regia și scenografia fiind semnate de Ruxanda Ștefan.

Piesa face parte din stagiunea de spectacole ”Primăvara culturală” și se va juca în sala “Barbu Știrbei” miercuri, 23 martie, începând cu orele 10:00 și 11:30.

Spectacolul durează 50 de minute.

Poate cineva să facă muzica să nu se audă? Ea este ca aerul, nu o poți atinge, nu o poți prinde. Pentru muzicieni, ea înseamnă totul. Mai ales când este vorba despre clovni, a căror bucurie este să cânte la orice instrument, oriunde, în orice moment. Așa vorbesc, așa se împrietenesc între ei și cu noi. Clovnii pot schimba cea mai ursuză privire într-un zâmbet larg, iar veselia lor răsună dincolo de sala de spectacol.

Prețul biletelor este:
– categoria I – 10 lei
– categoria a II-a – 5 lei