info

Competiția de minifotbal “Cupa Marinei”: programul meciurilor

Cupa Marinei fotbal Calarasi

Duminică, 7 august 2016, s-a dat startul celei de-a noua ediții a competiției de minifotbal ”CUPA MARINEI”, organizată de Primăria Municipiului Călărași în perioada 7-15 august, pe terenul de sport al terasei River’s Lounge. Competiția face parte din seria de evenimente prilejuite de sărbătorirea Zilei Marinei-ediția 2016.

La ediția din acest an s-au înscris următoarele 13 echipe, reprezentate de instituții publice, companii și firme din orașul nostru:

S.C. Tenaris Silcotub
Sofidel
Primăria Municipiului Călărași
Consiliul Județean Călărași
Jandarmeria Călărași
Donalam
B.R.C.T. Călărași
Sindicatul Integrarea
S.C. Ecoaqua S.A.
I.S.U. Barbu Știrbei
Martifer
I.P.J. Călărași
Cavalerii Fluierului

Premiile concursului de minifotbal vor consta în sume de bani, cupe, medalii, diplome și mingii de fotbal.

În prima zi a competiției s-au înregistrat următoarele rezultate:
S.C. Tenaris Silcotub – Sofidel: 5- 2
Consiliul Județean Călărași – Jandarmeria Călărași: 3 – 13
B.R.C.T. Călărași – Sindicatul Integrarea: 4 – 10

GRUPA A
1. S.C. Tenaris Silcotub
2. Sofidel
3. Primăria Municipiului Călărași

Meciuri:
07.08 – orele 19.00 – S.C. Tenaris Silcotub – Sofidel
08.08 – orele 20.00 – S.C. Tenaris Silcotub – Primăria M.Călărași
10.08 – orele 20.00 – Sofidel – Primăria Municipiului Călărași

GRUPA B
1. Consiliul Județean Călărași
2. Jandarmeria Călărași
3. Donalam

Meciuri:
07.08 – orele 20.00 – Consiliul Jud. Călărași- Jandarmeria Călărași
09.08 – orele 19.00 – Consiliul Jud. Călărași – Donalam
10.08 – orele 21.00 – Jandarmeria Călărași – Donalam

GRUPA C
1. B.R.C.T. Călărași
2. Sindicatul Integrarea
3. S.C. Ecoaqua S.A.

Meciuri:
7.8 – orele 21.00 – B.R.C.T. Călărași – Sindicatul Integrarea
09.08 – orele 20.00 – B.R.C.T. Călărași – S.C. Ecoaqua S.A.
11.08 – orele 19.00 – Sindicatul Integrarea – S.C. Ecoaqua S.A.

GRUPA D
1. I.S.U. Barbu Știrbei
2. Martifer
3. I.P.J. Călărași
4. Cavalerii Fluierului
Meciuri:
08.08 – orele 19.00 – I.S.U. Barbu Știrbei – Cavalerii Fluierului
10.08 – orele 19.00 – Martifer – I.P.J. Călărași
11.08 – orele 20.00 – I.S.U. Barbu Știrbei – I.P.J. Călărași
12.08 – orele 20.00 – Martifer – Cavalerii Fluierului
13.08 – orele 19.00 – I.S.U. Barbu Știrbei – Martifer
13.08 – orele 21.00 – I.P.J. Călărași – Cavalerii Fluierului

Câștigătoarele grupelor vor juca semifinalele.

14.08.2016– Semifinale
– ora 20.00 – loc 1 grupa A – loc 1 grupa D
– ora 21.00 – loc 1 grupa B – loc 1 grupa C
15.08.2016
– Finala Mică – ora 19.30
– Finala Mare – ora 21.00

cofetaria-calarasi-h
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

3 × 2 =

To Top