Dunărea Călărași pierde primul meci din SuperCupa #jucămdeacasă

Marți, 21 aprilie 2020, au avut loc primele meciuri din SuperCupa #jucămdeacasă.

Federația Română de Fotbal Virtual a anunțat printr-un comunicat de presă că turneul caritabil de FIFA 11v11 organizat de va începe pe data de 21 aprilie, iar marea finală va avea loc duminică – 10 mai.

Astfel, marți, 21 aprilie, au avut loc meciurile primei etape.

Meciurile etapei 1:

Grupa 1:
Academica Clinceni – FC Petrolul Ploiesti (TV)
ACS Mostiştea Ulmu – AFC Vulturii Tîrgu Mureș

Grupa 2:
Acs Înainte Modelu – FC Rapid 1923
FC Hermannstadt – Asociația Club Sportiv Corbeanca

Grupa 3:
Poli Timișoara – FC Farul Constanța (TV)
Corvinul Hunedoara 1921 – FC Politehnica Iași

Grupa 4:
FC Universitatea Craiova 1948 – SC Olimpia Satu Mare
Universitatea Craiova – AFC Dunărea Călărași

Grupa 5:
AFC Unirea 04 Slobozia – FC Bucharest United
Sepsi OSK – FC Arges

Grupa 6:
SC Otelul Galati – CSM Reșița
Dynamite Fighting Show – Gloria Popești-Leordeni (TV)

Grupa 7:
Gaz Metan Mediaș – SR Brașov (TV)
ACS Viitorul Ghercesti – CS Ocna Mureș

Grupa 8:
AFC Bucuresti – FC DINAMO BUCURESTI
Clubul Sportiv Afumati – Politehnica Timișoara

Meciurile au fost transmise pe PRO X, dar și pe canalele de Youtube ale cluburilor de eSports.

Dunărea Călărași a fost învinsă categoric de Universitatea Craiova (0-5).

În același timp, Mostiştea Ulmu a pierdut cu Vulturii Tg Mureș (2-3).

Surpriza primei etape a produs-o Înainte Modelu, care a învins Rapid cu 4-0.

Miercuri, 22 aprilie 2020, are loc a doua etapă a Super Cupei.

Dunărea Călărași întâlnește Olimpia Satu Mare (ora 23:00), Ulmu joacă de la 22:30 cu Academica, iar Înainte Modelu cu Hermannstadt (22:30).

Meciurile se pot urmări pe PRO X dar și canalele de Youtube ale echipelor.

Grupa 1: Academica Clinceni, Petrolul Ploiesti, Mostistea Ulmu, Vulturi Tg. Mures
Grupa 2: FC Hermannstadt, Rapid Bucuresti, Inainte Modelu, ACS Corbeanca
Grupa 3: Politehnica Iasi, Farul Constanta, ACS Poli Timisoara, Corvinul Hunedoara
Grupa 4: Universitatea Craiova, AFC Dunarea Calarasi, FC Universitatea Craiova 1948, Olimpia Satu Mare
Grupa 5: Sepsi Sf.Gheorghe, FC Arges, Unirea Slobozia, Bucharest United
Grupa 6: Dynamite Football, CSM Resita, Otelul Galati, CS Popesti Leordeni
Grupa 7: Gaz Metan Mediaș, CS Ocna Mureș, ASR Brasov, Viitorul Ghercesti
Grupa 8: FC Dinamo Bucuresti, Politehnica Timisoara, Clubul Sportiv Afumati, AFC Bucuresti

Se pot procura și bilete la meciurile Dunării. Banii vor fi donați pentru lupta împotriva Covid-19.

Biletele pot fi cumpărate aici: aici

Informații despre rezultate și configurația grupelor pot fi găsite aici.

Unii au citit și asta: